Uno Kartlar

Ürün Kodu: #0009011

Marka: Uno

14.90 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
En geç 03 Mart, 2021 Çarşamba günü kargoda.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
24-Saatte Kargo Ücretsiz Kargo

Uno Nasıl Oynanır?

Uno en az 2 kişi ile oynanır. Her oyuncunun birer kart seçmesiyle oyun başlar. En yüksek kartı seçen oyuncu kartları karıştırarak her oyuncuya 7 kart dağıtır. Kalan kartlar, yüzleri gözükmeyecek şekilde çekme destesi olarak yakın bir yere konur. Bu destenin en üstündeki kart yere açılır. Kâğıt dağıtan kişinin solundaki oyuncu, yere kâğıt atacak ilk oyuncudur. Oyuncular, yerdeki kartı elindeki kartlardan bir tanesiyle eşleştirmeye çalışır. Bu eşleştirme sayıya ya da renge göre olabilir. Elde eşleşen kart yoksa çekme destesinden bir kart çekilir. Çekilen kart, eşleşebiliyorsa oyun devam eder. Eşleşmiyorsa sıradaki oyuncu oynar. Elinde son bir kart kalan oyuncu sesli bir şekilde “Uno” demek zorundadır. “Uno” diyen kişinin eli tahmin edilebiliyorsa diğer oyuncular buna göre birbirlerine akıl verebilir. Eğer bu oyuncu “Uno” demez ve diğer oyuncular bunu fark ederse, oyuncu çekme destesinden 2 kart çekmek zorunda kalır. Ayrıca istendiği takdirde aynı renkten iki adet kart atılabilir. Çekme destesinde kart bittiğinde yerdeki deste karıştırılarak çekme destesi olarak kullanılır.

Uno Kartları Nelerdir?

 • Sarı, Mavi, Yeşil ve Kırmızı renk gruplarında 0’dan 9’a kadar sayı kartları
 • 2 Kart Al
 • Yön Değiştir
 • El Geçer
 • Joker
 • 4 Kart Al & Joker
 • Toplam 108 adet kart

Uno Kartlarının Özellikleri

2 Kart Al kartı yere atıldığında sıradaki oyuncunun 2 adet kart çekmesi gerekir ve o el oynayamaz. Bu kart, aynı renklerin uyuşması ile kullanılabileceği gibi farklı renkte aynı kartın üzerine de atılabilir. Aynı kural, bu kart oyun başında açıldığında da geçerlidir. Dört farklı renk grubunda 2’şer adet bulunur.

Yön Değiştir kartı, oyunun akış yönünü değiştirir. Aynı renk kart veya farklı renkten aynı kart üzerine atılabilen bu kart, oyun başı açılırsa önce kağıtları dağıtan kişi oynar ve oyun sağa doğru devam eder. Dört farklı kart grubunda 2’şer adet bulunur.

El Geçer kartı, bir sonraki oyuncunun oynamasını engeller. Bu kart da aynı renk kart veya farklı renkte aynı kart üzerine oynanabilir. Oyun başında açılırsa kartları dağıtan kişinin solundaki oyuncu atlanır ve oyun devam eder. Dört farklı renk grubunda 2’şer adet bulunur.

Joker kartını kullanan oyuncu oyundaki kart rengini belirleyebilir. Başka bir kartla oynanabilse dahi oyuncu isterse bu kartı atabilir. Oyunun ilk açılan kartı Joker olursa, kartları dağıtan kişinin solundaki oyuncu kart rengini belirler. Toplam 4 adet bulunur.

4 Kart Al & Joker kartını oynayan oyuncu oyunda devam edilecek kart rengini belirler. Bu oyuncudan sonraki kişi, çekme destesinden 4 kağıt çeker ve o el oynayamaz. Bu kartın oynanabilmesi için oyuncunun elinde yerdeki kağıda uygun bir kağıt olmaması gerekir. Eğer bu kart oyunun başında açılırsa kart ortaya atılır ve yeni bir kart seçilir. Toplam 4 adet bulunur.

Uno’da Oyun Nasıl Kazanılır?

Uno’da her kartın bir puanı vardır. El sonunda kartlarını bitiren kişi, eli kazanan kişidir. O elde diğer oyuncularda kalan kartların puanları toplanarak eli kazanan oyuncunun hanesine yazılır. 500 puana ulaşan ilk kişi oyunun galibidir.

Üzerinde sayı olan kartlar, kendi sayılarında puanlanır. 2 Kart Al 20 puan; Yön Değiştir 20 puan, El Geçer 20 puan; Joker 50 puan; 4 Kart Al & Joker 50 puan olarak puanlanır.

Uno Kartlarının Kullanım Alanları

Uno kartları, Uno oyunu için özel olarak üretilse de farklı kullanım alanlarına da sahiptir. Uno kartları ile blöf, papaz kaçtı ve pişti gibi basit kurallara sahip kart oyunları oynanabilir. Bunun yanında Uno kartları, diğer kartlarla yapılan sihirbazlık numaraları için de rahatlıkla kullanabilir. Ayrıca oyuncuların yaratıcılıklarına göre kendi oyunlarını yaratmaları için de imkan tanıyan Uno kartları, arkadaş gruplarının eğlenceli ve keyifli vakit geçirmesi için vazgeçilmezdir.

 

UNO™ renk ve sayı eşleştirmesine dayanan klasik kart oyunudur. Başlaması kolay, bırakması zor bu oyun şimdi daha fazla heyecan için kişiselleştirilebilir Özel Joker Kartları'yla geliyor. Oyuncular ellerindeki bir kartı destenin en üstünde görünen kartla eşleştirerek, teker teker tüm kartlardan kurtulmaya çalışıyorlar. Özel Aksiyon kartları oyunun kaderini değiştiriyor ve rakipleri yenmeye yardım ediyor. Herhangi rakiple el değiştirmek için 'El Değiştir' kartını kullanın ve kendi kurallarınızı yazmak için 3 adet kişiselleştirilebilen (ve silinebilen) 'Joker' kartını devreye sokun. Destede her renkten 19 adet kart (kırmızı, yeşil, mavi ve sarı), ayrıca 8 adet 'İki Kart Çek' kartı, her renkte 'Yön Değiştir' ve 'Atla' kartları, 4 adet 'Joker' kartı, 4 adet adet '4 Kart Çek Joker' kartı, 1 adet 'El Değiştir Joker' kartı ve 3 adet kişiselleştirilebilir 'Özel Joker' kartı bulacaksınız. Eşleştirme yapamazsanız, ortadaki desteden çekmek zorundasınız! Elinizde tek kart kaldığında "UNO" diye bağırmayı sakın unutmayın! Elindeki tüm kartlardan ilk önce kurtulan oyuncu, rakiplerinin ellerinde kalan kartların toplam sayısı kadar puan alır. 500 puana ulaşan ilk oyuncu kazanır. UNO® ile Çılgın Eğlence!™ 112 karta ve oyun talimatları kutunun içindedir. Renkler ve süslemeler farklılık gösterebilir.
Bankalara özel taksit seçenekleri :

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..


Ortalama Değerlendirme » puan
 • *
 • *
 • *
 • *

İLGİLİ ÜRÜNLER

Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır